O mnie

 

Tomek Batko

Cześć! Bardzo miło mi powitać Cię na moim blogu! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj dużo przydatnej wiedzy i całą masę motywacji do działania.

Nazywam się Tomasz Batko i od grudnia 2014 roku zdecydowałem się na prowadzenia bloga. Przetrenowany.pl to cały czas dojrzewająca razem ze mną strona, na której możecie znaleźć dużą ilość treningów mojego autorstwa, kilka ciekawych programów w które angażuje ludzi z zewnątrz i lifestylowe ciekawostki.

Skąd wziął się we mnie pomysł na pisanie bloga? Sam nie wiem ponieważ nigdy nie byłem zwolennikiem tej formy przekazu. Tak więc dlaczego i po co?

Cały pomysł urodził się we mnie z miłości do sportu. Chcę dzielić się z Wami pomysłami na fajne ćwiczenia i przygotowywać programy, które ułatwią Wam zrzucanie zbędnych kilogramów, wyrzeźbić swoje ciało i poprawić kondycję.

Fascynacja sportem zaczęła się u mnie z wiekiem dziecięcym kiedy to moja mama zapisała mnie na zajęcia taneczne. Dużo ludzi twierdzi, że taniec towarzyski to nie sport i nie jest możliwe zmęczyć się podczas tańca – zapraszam na profesjonalne zajęcia taneczne to wtedy pogadamy. Tańcem zajmowałem się przez około 12 lat, a moją karierę zakończyłem na najwyższej klasie tanecznej S. Po zakończeniu treningów tanecznych czułem, że brakuje mi rywalizacji i aktywności fizycznej, nie dla mnie jest leżenie na kanapie i oglądania telewizji dzień w dzień. Zacząłem biegać i startować w biegach ulicznych. Nie będę ukrywał, że moje początki wyglądały na pewno o niebo lepiej niż u ludzi, którzy są zieloni w tematyce sportu dlatego po 9 miesiącach stanąłem już na starcie maratonu w Krakowie (42 km 195 metrów) i zaliczyłem go poniżej 4 godzin co jest dużym sukcesem jak na pierwszy start.

Zajawka sportem rozrastała się z miesiąca na miesiąc tak więc zacząłem interesować się bardziej treningami siłowymi z naciskiem na wytrzymałość i dynamikę. Nie jestem osobą, która w planach ma powiększenia swoich obwodów i budowanie masy ciała. Stawiam na kondycję. Pewnego dnia postanowiłem nagrać pierwszy filmik instruktażowy z treningiem nóg i brzucha i tak się zaczęło. Stwierdziłem, że chce prowadzić bloga i motywować setki ludzi do aktywności fizycznej!

„nie bój się zaczynać czegoś bo wymaga czasu, czas i tak upłynie”