Czas na wyzwania facebookowe minął już pewien czas temu, ja jednak chętnie wrócę do tego sposobu „zmuszania” kogoś do zrobienia pewnego zadania. Cel jest tym bardziej szlachetny, robimy coś dla siebie dla znajomych i pomagamy choremu Olinkowi.

Ruszmy się z foteli, wyciągnijmy przyjaciół i zacznijmy cieszyć się z aktywności fizycznej w grupie. Przy okazji wspólnych wypadów pomożemy również komuś kto tej pomocy naprawdę potrzebuje.

Trochę więcej o chorym chłopcu

unnamed (2)

Olwier Bajur urodził się 23 lipca 2008 roku. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano obniżone napięcie mięśniowe oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. W listopadzie 2011 zdiagnozowano bardzo rzadką chorobe genetyczną: zespół Coffin-Lowry. Jest to choroba nieuleczalna powodująca trwałe zaburzenie rozwoju psychoruchowego. 

Pomimo choroby, Oliwier jest bardzo wesoły i pozytywnie nastawiony do życia. Codziennie ciężko pracuje i małymi krokami osiąga postępy w swoim rozwoju. Oliwier wymaga wielospecjalistycznej opieki, rehabilitacji i systematycznej stymulacji rozwoju (psycholog, logopeda, pedagog). Największe, widoczne postępy w rozwoju psycho-ruchowym dają Olinkowi turnusy rehabilitacyjne. W związku z tym Oliwier został objęty programem terapeutycznym w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 w Złotowie. Wskazane jest kontynuowanie leczenia usprawniającego, co wiąże się z koniecznością pobytu na kolejnych turnusach. Optymalne warunki dla postępującego terapii zapewni, co najmniej 5-6 turnusów w roku tj. 2 tygodnie intensywnego usprawnienia, 6 tygodni przerwy.

Pełen koszt pobytu na turnusie wynosi 5000-5500 zł. Niestety kwota ta przekracza możliwości finansowe rodziców.

Oliwier został adoptowany kiedy miał 1,5 roczku. Od tego czasu Mama Olinka wytrwale szuka pomysłów na pozyskanie funduszy na turnusy rehabilitacyjne synka (potrzebuje zebrać ok. 30 tyś. zł. rocznie)

Historia Olinka – Urodzony Serduszkiem:  wejdź na bloga i poczytaj o Olinku  

 

Jak możemy pomóc? Ja zaczynam pierwszy łańcuszek i nominuje 3 osoby do aktywności fizycznej, każda osoba musi umówić się ze mną osobiście i pod koniec treningu zrobić sobie wspólne zdjęcie 🙂 może to być bieganie, siłownia, squash, basen, rower – cokolwiek co związane jest ze sportem i aktywnością fizyczną. Ćwiczenie z kimś zawsze jest przyjemniejsze i bardziej skuteczne.

Jak to działa? Wklejamy te oto 3 głowy z logiem Przetrenowanego w temacie „Motywacja dla Olinka” i nominujemy 3 osoby, z którymi pójdziemy na trening i zrobimy sobie z nimi zdjęcie.

 

 

3 w 1

 

Po uzbieraniu 3 osób wklejamy kolaż na facebooka z hasłem „Motywacja dla Olinka przekazana dalej!” i przelewamy na konto fundacji 30zł – czyli 10zł za każdą osobę, którą udało nam się wyciągnąć na wspólny trening.

Przykład:

3 glowy

Nominować mógłbym z 50 osób, jednak trzeba wybrać tą super 3-kę 🙂 zatem: Marcin Zieliński – bo coś ciężko mu się zebrać do życia sportowego i Martę Razowska – no Marta czas wreszcie stanąć oko w oko z wyzwaniem i … 3 osoba będzie wyzwaniem 🙂 nie wybrałem najłatwiej dostępnych osób – ba! nigdy z nimi nie miałem sportowego spotkania 😀 to będzie dla mnie też wyzwanie umówić się z nimi na trening 😀

Pamiętajcie, że 30 zł dla nas to nic, jednak zasięg takich akcji czasami może być ogromny !

 

Jeśli zechcesz pomóc Olinkowi, wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja „Złotowianka” ul. Widokowa 1 77-400 Złotów

Nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

tytułem: DAROWIZNA NA RZECZ OLIWIER BAJUR (B/23)

Operacje zagraniczne wymagają użycia SWIFT CODE: GBWCPLPP

Olinek ma jedno marzenie…Chce zyć jak inne dzieci…

Każdy z nas może spełnić to marzenie – ofiarowując swój 1% podatku

KRS 0000308316 Cel szczegółowy: OLIWIER

Więcej informacji, jak wspomóc Olinka na stronach:

www.artyscidlaolinka.pl / https://www.facebook.com/OliwierBajur

 unnamed